Gaśnice


Odpowiednio dobrany, zamontowany i oznakowany sprzęt gaśniczy pozwoli na zwalczenie pożaru w jego zarodku. Podręczne gaśnice powinny być łatwo dostępne.

Zapytaj o ofertę – Poznaj nasze gaśnice

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Gaśnice, jako element Podręcznego Sprzętu Gaśniczego, są jednym z najbardziej rozpowszechnionych środków zwalczania się pożarów w ich wczesnej fazie. Zawdzięczają to przede wszystkim nieskomplikowanej budowie, która jednocześnie gwarantuje ich wysoką niezawodność. Dzięki prostej konstrukcji i intuicyjnej obsłudze w sytuacji zagrożenia eksploatować je może nawet nieprzeszkolony personel, który w każdej chwili może przystąpić do działania.

Posiadanie odpowiednich środków podręcznego sprzętu gaśniczego w odpowiednich ilościach nie załatwia jednak sprawy raz na zawsze. Szalenie istotna jest bowiem sprawność samego sprzętu, dlatego powinniśmy zadbać o okresowe przeglądy gaśnic. Przegląd gaśnic jest nam w stanie zagwarantować, że sprzęt zadziała zawsze wtedy, kiedy będzie potrzebny i pozwoli uchronić się przed eskalacją ognia i poważniejszymi zniszczeniami.

Firma Mark zajmuje się doborem odpowiedniego sprzętu gaśniczego, jego montażem i oznakowaniem zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN ISO. Oferujemy również okresowe przeglądy przeglądem i szkolenia z obsługi gaśnic. Wszystkie prace wykonywane są przez zespół doświadczonych praktyków.

Zgodnie z polskimi przepisami przeciwpożarowymi podręczny sprzęt gaśniczy musi znajdować się w kluczowych miejscach obiektów, które najbardziej zagrożone są wystąpieniem pożaru. Polska Norma precyzyjnie określa rodzaj gaśnic, w jakie powinny być wyposażone obiekty, w zależności od grupy pożarów, jakie mogą w nich wystąpić – gaśnice bowiem różnią się przeznaczeniem. Obowiązujące obecnie przepisy nakazują stosowanie w budynkach gaśnic, w których masa czynnika roboczego wynosi co najmniej 2 kg, natomiast w przypadków pojazdów osobowych masa ta powinna wynosić co najmniej 1 kg.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Mark w zakresie serwisu i konserwacji gaśnic?

Szeroki wybór sprzętu czołowych producentów

Atrakcyjne ceny „na każdą kieszeń”

Szybka dostawa i montaż oraz profesjonalne doradztwo

Zapytaj o ofertę – Poznaj nasze gaśnice

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Firmę MARK tworzy zespół fachowców w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, posiadających bogate doświadczenie zdobyte podczas zawodowej służby w Państwowej Straży Pożarnej, poparte solidnym przygotowaniem merytorycznym i wiedzą nabytą dzięki uczestnictwu w specjalistycznych kursach i konferencjach. Nasze kompetencje wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu jesteśmy w stanie kompleksowo podejść do realizacji  skomplikowanych projektów i dobierać dla naszych Klientów rozwiązania optymalne pod kątem bezpieczeństwa i ceny.