Hydranty


Hydranty służą do zwalczania pożaru poprzez strumień wody, dzięki temu mają większy zasięg niż gaśnice. Ważne jest aby były poddawane przeglądom oraz konserwacji.

Zapytaj o ofertę – Poznaj Hydranty

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Hydranty, drugie z najpopularniejszych urządzeń służących do zwalczania pożarów. Zgodnie z powszechnie przyjętą klasyfikacją zaliczane są do stałych urządzeń gaśniczych.

Ich przewaga nad gaśnicami wynika z faktu, iż dzięki wysokiemu ciśnieniu (a co za tym idzie większemu zasięgowi strumienia wody) pozwalają na gaszenie pożarów z dużo większych odległości co przekłada się zarówno na ich wydajność w walce z ogniem, jak i bezpieczeństwo osób gaszących.

Najważniejszym zadaniem systemu przeciwpożarowego jest ochrona życia ludzkiego, a także minimalizacja szkód powstałych w wyniku pożaru. Instalacje tego typu są wymagane w obiektach o przeznaczeniu komercyjnym oraz publicznym, ponieważ to właśnie tam każdego dnia przebywa najwięcej ludzi, a także znajduje się wiele dóbr materialnych.

Mark projektuje system, który spełnia formalne oraz techniczne wymogi określone w przepisach. Jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie dokumentacji projektowej oraz realizację – dobór urządzeń, dostarczenie poszczególnych elementów i montaż. Kolejnym etapem jest programowanie i uruchomienie systemu w budynku. Instalacja pozostaje pod opieką Mark. Dbamy o jego terminowy przegląd, dokonujemy ewentualnych napraw. Możliwe jest również rozbudowanie instalacji, dodanie kolejnych elementów, podnoszących bezpieczeństwo w budynku. Zapewniamy szkolenie z obsługi zaproponowanego przez nas rozwiązania. Nie musisz martwić się niebezpiecznymi materiałami pozostałymi po montażu – gwarantujemy fachową utylizację.

Zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi stosowanie hydrantów jest obligatoryjne – wymagane są one na każdej kondygnacji budynków, zwłaszcza użyteczności publicznej, zamieszkania zbiorowego, budynkach produkcyjnych i magazynowych. W zależności od typu budynku i wielkości stref pożarowych stosuje się  hydranty o różnych średnicach.

Podobnie jak wszystkie inne urządzenia przeciwpożarowe hydranty muszą być poddawane okresowym przeglądom i konserwacji. Wg obowiązujących przepisów przegląd i konserwacja hydrantów powinna być wykonywana nie rzadziej, niż raz do roku. Czynności te muszą wykonywać osoby kompetentne, posiadające stosowne uprawnienia i doświadczenie w tego typu pracach.

Firma Mark świadczy szeroki wachlarz usług w zakresie konserwacji, przeglądu i serwisu hydrantów oraz doradztwa przy wyborze produktów wiodących producentów w atrakcyjnych cenach. Dysponujemy również zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, posiadających uprawnienia poświadczone odpowiednimi dokumentami. Posiadamy specjalistyczne urządzenia pomiarowe w pierwszej, pozwalające precyzyjnie ocenić stan sprawności technicznej hydrantów pod kątem funkcjonowania poszczególnych podzespołów, pomiarów wydajności poborów wody i ciśnienia roboczego oraz ich odpowiedniego oznakowania, zgodnego z obowiązującymi normami. Dopisać że zajmujemy się także badaniami ciśnieniowymi węży.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Mark w zakresie serwisu i konserwacji hydrantów?

Szeroki wybór sprzętu czołowych producentów

Atrakcyjne ceny „na każdą kieszeń”

Szybka dostawa i montaż oraz profesjonalne doradztwo

Zapytaj o ofertę – Poznaj Hydranty

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Firmę MARK tworzy zespół fachowców w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, posiadających bogate doświadczenie zdobyte podczas zawodowej służby w Państwowej Straży Pożarnej, poparte solidnym przygotowaniem merytorycznym i wiedzą nabytą dzięki uczestnictwu w specjalistycznych kursach i konferencjach. Nasze kompetencje wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu jesteśmy w stanie kompleksowo podejść do realizacji  skomplikowanych projektów i dobierać dla naszych Klientów rozwiązania optymalne pod kątem bezpieczeństwa i ceny.