Stałe Urządzenia Gaśnicze 


W razie zagrożenia pożarem stałe urządzenia gaśnicze pozwalają na szybką reakcję i zredukowanie strat. Są umieszczane w strefach szczególnego ryzyka.

Zapytaj o ofertę – Poznaj Stałe Urządzenia Gaśnicze 

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Stałe urządzenia gaśnicze, to instalacje przeciwpożarowe montowane w budynkach użytkowych. Urządzenia przeznaczone są do gaszenia pożaru w pierwszej fazie. Dzięki temu skutecznie uniemożliwiają rozprzestrzenianie się ognia, dymu oraz wysokiej temperatury z pomieszczeń ogarniętych pożarem. SUG mogą efektywnie zabezpieczać drogi ewakuacyjne, np. poprzez aktywację zraszaczy. 

Stałe urządzenia gaśnicze dobieramy biorąc pod uwagę funkcję stref pożarowych. Wyznaczniki prawne oraz wiedza inżynierska podpowiada nam, gdzie najlepiej sprawdzą się tryskacze, zraszacze, czy systemy gazowe. Te ostatnie, to doskonały sposób zabezpieczania nowoczesnych przestrzeni – serwerowni czy innych miejsc, gdzie znajduje się sprzęt elektroniczny. 

SUG są niezawodne, bezpieczne i łatwe w eksploatacji. Instalacja działa w porozumieniu z Systemem Sygnalizacji Pożaru, przekazuje informację o wybuchu pożaru do odpowiedniej jednostki Państwowej lub Ochotniczej Straży Pożarnej poprzez transmisję alarmu, dzięki czemu straż pojawi się na miejscu zdarzenia tak szybko, jak to możliwe. 

Główną zaletą instalacji stałych urządzeń gaśniczych jest ich selektywne działanie – skierowane jedynie na ten obszar, gdzie aktualnie jest pożar. To pozwala na ograniczenie akcji gaśniczej i zredukowanie strat spowodowanych przez wodę. 

Mark przygotowuje dokumentację projektową dla stałych urządzeń gaśniczych. Pomysły, wynikające z długoletniego doświadczenia, zostają wprowadzone w życie: wybieramy odpowiedni system gaszenia, dostarczamy oraz montujemy poszczególne elementy instalacji. Wyposażamy pomieszczenia w niezbędne oznaczenia, dokonujemy przeglądów oraz napraw. 

Dlaczego warto zdecydować się na instalację stałych urządzeń gaśniczych przez Mark? 

Działamy szybko i profesjonalnie.

Dajemy możliwość zaprojektowania systemów na wielu wytycznych (polskich, amerykańskich, niemieckich itd.)

Proponujemy sprawdzone oraz niezawodne rozwiązania.

Przygotowujemy do odbioru przez PSP.

Zapytaj o ofertę – Poznaj Stałe Urządzenia Gaśnicze 

Zapoznałem się z Polityką Prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie zgłoszenia.

Firmę MARK tworzy zespół fachowców w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, posiadających bogate doświadczenie zdobyte podczas zawodowej służby w Państwowej Straży Pożarnej, poparte solidnym przygotowaniem merytorycznym i wiedzą nabytą dzięki uczestnictwu w specjalistycznych kursach i konferencjach. Nasze kompetencje wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu jesteśmy w stanie kompleksowo podejść do realizacji  skomplikowanych projektów i dobierać dla naszych Klientów rozwiązania optymalne pod kątem bezpieczeństwa i ceny.